בדיקת שמיעה לילדים ותינוקות

בדיקת שמיעה היא תהליך בו האודיולוג משמיע צלילים לנבדק וזה בתורו אמור לסמן כי הוא שומע אותם.
הנבדק צריך להיות מרוכז ולזהות צלילים שונים בעוצמה חלשה. כשזה מגיע לילדים, בעיקר בגיל הרך, הדברים נעשים מורכבים יותר. האזנה לצלילי סף, וסימון תגובה בהתאם, היא מטלה קשה ולעתים בלתי אפשרית עבור ילד קטן כל שכן בעבור תינוק. הליך הבדיקה צריך להיות מותאם ליכולותיו של הנבדק. אי שיתוף פעולה מצד הילד או מיומנויות תקשורת מוגבלות בהתאם לגיל של תינוקות ופעוטות, עשויות להפוך את המשימה למאתגרת.
במרכז הישראלי לרפואת האוזן אנו מיישמים אסטרטגיות בדיקה ייעודיות לילדים שיאפשרו אבחון מדויק ואמין.

נסיון רב שנים, וגמישות ביחד עם מקצועיות בלתי מתפשרת הם שהקנו למומחי המרכז הישראלי לרפואת האוזן מוניטין בתחום בדיקות שמיעה לילדים בקרב רופאים וקלינאי-תקשורת ברחבי הארץ.

גישה ייחודית לילדים

עבור ילדים, הבדיקה עשויה להיות מתסכלת ובלתי נעימה. כדי לגייס את הילד לשתף פעולה, אנו  משתמשים ביצירתיות ומבצעים את הבדיקה תוך כדי משחק.
תהליך זה מאפשר להעריך את השמיעה תוך זמן קצר ובחוויה נעימה.
הצוות יודע כיצד לזהות תגובות שמיעתיות של הילד הצעיר, על ידי רגישות רבה ותשומת לב למנח הגוף והבעות שונות של הנבדק מבלי לדרוש ממנו מטלה שאינה ביכולותיו.
הסבלנות הרבה והגישה המותאמת לילדים מאפשרות להגיע לאבחון מדויק גם במקרים בהם לא התקבלה בדיקת שמיעה התנהגותית בכלים סטנדרטיים.

תהליך בדיקה מותאם לגיל צעיר

כדי להבטיח שהתקשורת עם הילד תהיה קרובה ורציפה, אנו מבצעים בדיקות לילדים עם שני בודקים. האחד נשאר עם הילד בחדר והשני, כמו בבדיקה המסורתית, נשאר מחוץ לחדר ומפעיל את ציוד הבדיקה. כך אנו יכולים להבטיח תוצאות אמינות יותר, גם עבור ילדים צעירים.

למידע נוסף אודות הבדיקה, ניתן להשאיר פרטים באתר ואחד מנציגינו יחזור אליך בהקדם.

לפרטים והרשמה:

ליצירת קשר בטלפון או במייל:

בדיקת שמיעה היא תהליך בו האודיולוג משמיע צלילים לנבדק וזה בתורו אמור לסמן כי הוא שומע אותם.

על ידי ציוד ייעודי ואודיולוג מומחה, נסייע למטופל לזהות את עוצמת ותדר צליל הטינטון המדויקים.