סוגי מכשירי שמיעה

כשאנו חושבים על מכשירי שמיעה, רובנו עוד מדמיינים את אותם מכשירים מגושמים, אפורים וצורמים שהיו נפוצים בעבר. פיתוחים טכנולוגיים פורצי דרך בתחום השמיעה, מאפשרים היום למתמודדים עם ירידה בשמיעה ליהנות מחוויית שמיעה יוצאת דופן וממכשירים מעוצבים וזעירים שכמעט ואינם מורגשים. עם תכונות מתקדמות כמו חלוקה לערוצים, הנמכת רעשי רקע וסנכרון למכשירים דיגיטליים, מדובר באמצעי משנה חיים.
את המכשירים הזמינים כיום ניתן לחלק למספר סוגים:

RIC- reciver in the canal

מכשיר שמיעה המורכב מרכיב זעיר התלוי מאחורי האוזן עם צינורית דקיקה ושקופה שבקצה שלה נמצא אמצעי ההגברה. הצינורית מוכנסת אל תעלת האוזן.

BTE- behind the ear

מכשיר מעט גדול יותר המותאם לירידות שמיעה חמורות יותר, או כאשר יש צורך בהקלה על האחיזה כתוצאה מבעיה מוטורית או בעיה בראיה. גם מכשיר זה מורכב מאחורי האוזן, והצלילים מועברים אל תעלת האוזן באמצעות אוזניה מותאמת אישית.

CIC- completely in the canal

מכשיר זעיר המותקן בעומקה של תעלת האוזן בסמוך לעור התוף. מכשיר זה אינו נראה כלל לעין.

ITC- in the canal

גם מכשיר זה מותקן בעלת האוזן, אך במיקום מעט בולט יותר.

מכשיר שמיעה מעוגן עצם

מכשיר שמיעה זה נועד לירידות הולכתיות בשמיעה ומגרה את עצבי השמיעה באופן עקיף בהולכת גלי הקול בהרעדת עצם. המכשיר מותקן חיצונית על עצם הגולגולת ועוקף באופן יעיל את מערכות השמיעה הפגומות. במרכז הישראלי לרפואת האוזן ממתין לך חוד החנית של הפיתוח הטכנולוגי בתחום מכשירי השמיעה. צוות האודיולוגים וקלינאי התקשורת יסייעו לך לבחור בפתרון המיטבי עבורך.
ניתן להשאיר פרטים כעת ונחזור אליך בהקדם.

לפרטים והרשמה:

ליצירת קשר בטלפון או במייל: